5/17/2017

Czy silikon jest przyjacielem kobiety?

Wiem, że już jakiś czas temu przetoczyła się fala krytyki na temat kolejnego kobiecego gadżetu, który w swym założeniu miał ułatwić codzienną aplikację makijażu. Mowa o silikonowej gąbce do makijażu - SILISPONGE Molly Cosmetics.


Jak tylko zobaczyłam ten gadżet to moja wyobraźnia eksplodowała   - przyznajcie sami czy nie  kojarzy się z silikonowymi podpiętkami do butów czy implantami/wypełniaczami biustu..
Jest hmm taka radośnie plastyczna, można ugniatać na wiele sposób...hmm no dobrze, ale wróćmy do rzetelnej recenzji przecieżżżż....Idealnie zabezpieczoną przed postronnymi macantami, gąbęczkę należy umyć przed pierwszym użyciem w ciepłej wodzie. Jest wykonana w 100% z poliuretanu, także po otwarciu folii jest charakterystyczny zapach, który na szczęście ginie w kontakcie z wodą.
Są dwie metody nakładania podkładu:
- bezpośrednio na skórę lub na gąbeczkę i dopiero na twarz W zależności od pożądanego stopnia krycia możemy podkład rozsmarować (lżejsze krycie) lub wklepać (krycie pełniejsze).


Moje pierwsze doświadczenie z tą gąbeczką można porównać do jeżdżenia po skórze pasztetową [ no pardon, tak mi się skojarzyło i tym samym wywołało uderzeniową falę radochy].
Mam problem z jednoznacznym określeniem się na nie, czy na tak. Dlaczego - ponieważ nie byłam w stanie przetestować jej na wszystkich rodzajach podkładów a myślę, że to kwestia zasadnicza. Myślę tak, bo zaobserwowałam widoczną (albo raczej odczułam) różnicę jeśli chodzi o gęstość nakładanego kosmetyku. W przypadku kremów bb, które używam najczęściej, używanie gąbeczki sprawiało mi nie lada trudności. BB się rozmazywał, smużył, lepiej sprawdzała się metoda - bezpośrednio na twarz. Z kolei przy gęstszym podkładzie lepiej sprawdzała się metoda wklepywania.
Na pewno na plus można odznaczyć fakt, że gąbeczka jest bardzo plastyczna i wygodna w używaniu, ma tą przewagę na BB, że nie wchłania podkładu. Muszę przyznać, że jest wytrzymała, bo testowałam ją bezlitośnie zgniatając w tą i w tamtą, bez uszczerbku jak widać.


Dostępność - VisageShop.pl


Ciekawa jestem czy mieliście do czynienia z tym gagatkiem?  I jak się sprawdził na cięższych podkładach? Lubicie testować takie nowe wynalazki czy raczej pozostajecie przy sprawdzonych, klasycznych metodach, czyli BB/pędzle/własne paluszki?:D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy komentarz..Twoja opinia czy luźne spostrzeżenia są dla mnie cenne i mobilizujące.
Staram się odpowiadać na każdy komentarz i jednocześnie zaglądać do osób piszących..

Copyright © 2014 77fantasmagorie77 , Blogger